PeR tipo

Atpakaļ uz forumu | Pievienot komentāru
  1 2 3 4 Nākamā >> 
SĀPĪGIE KANĀLI UN FUNKCIJAS
Autors Komentārs
2007.11.25. 11:27:57
Kaa izpauzas Dostojevska saapiigais kanals - vara, griba un Stirlica laika intuicija? Kaa ar to tikt galaa?
2007.11.26. 15:19:06
Par Dostojevska ievainojamo funkciju var lasīt www.bookap.by.ru/socionica/stratievskaya/gl35.shtm
sākot ar
Блок СУПЕРЭГО * 4-я позиция * Мобилизационная функция * "Волевая сенсорика"
-----
Par Štirlica ievainojamo funkciju varat lasīt
www.bookap.by.ru/socionica/stratievskaya/gl34.shtm
sākot ar
Блок СУПЕРЭГО * 4-я позиция * Мобилизационная функция * "Интуиция времени"
---
Kā tikt galā ar ievainojamo funkciju?
Pirmais solis - akceptēšana. Liela daļa problēmas rodas no tā, ka indivīds PATS uzprasās uz triecienu pa ievainojamo funkciju, neakceptējot, ka ievainojamā funkcija ir realitāte, ar kuru jāiemācās sadzīvot.
Otrais solis - apzināt sabiedrības standartus un normas ievainojamai funkcijai pakļautajos aspektos. (Dostojevskim tie ir: krāsu un formu izjūta ģērbšanās stilā, spēja pastāvēt par sevi, spēja izdarīt spiedienu vai ietekmi uz citu personu korektā formā. Štirlicam: garīgās dzīves attīstīšana, laika menedžments.) Lai to darītu, jāmeklē kontakts ar spoguļattiecību partneri, duālu un mirāžnieku.
MazS ZiloniS
Izgudrotājs(Dons Kihots)
2007.11.26. 20:55:57
Man ir stulbs jautaajums... Kaapeec spoguliits var paliidzeet, ja vinjam pasham taa funkcija ir lomas?
2007.11.26. 21:15:14
Man ir apkart spogulis, miraznieks un dualais. No mirazzznieka macos krasu un formu izjutu, no duala - speju apstavet par sevi. Hmm...no Hakslija...ljoti labi mak kontakteties ar nepazistamiem cilvekiem.
2007.11.26. 22:07:14
Mazajam Zilonim:
Spoguļattiecību partneris parasti zina normas tavas ievainojamās funkcijas lauciņā un spēj tev tās iemācīt pieņemamā veidā.
2007.11.27. 10:54:36
Nepiekrītu Elvim.
Ja vien nevēlies izprovocēt konfliktu, otra ievainojamo funkciju labāk neaiztikt...un kur nu vēl mācīt!

Palīdzēt vajag, bet nevis mācīt! - bet to savukārt labāk izdarīs tipi, kam attiecīgā funkcija ir spēcīgā.

Lomas funkcija, tieši pretēji, ļoti sabojā spoguļattiecības...

Priekš kam, piemēram, Robspjēram Donkihota lecīgums vai īsie, bet spēcīgie psihopatiskie uzbrukumi, ko tie var Robim iemācīt???
Aklais mācīs klibo?

2007.11.27. 14:05:36
Turpinot par spoguļattiecībām(mani novērojumi):
Vislabākās tās ir gadījumos, kad abiem partneriem ir pastiprinātas bāzes funkcijas(interesants cilvēks). Savukārt, ja pastiprinās radošās(nav vairs tik interesants cilvēks), palielinās vēlme vienam otru pārveidot un pārmācīt, un tas rada spriedzi attiecībās.
Iemesls: Radošā funkcija gaida uzslavas, bet spoguļniekam tā ir vienaldzīga, un uzslavu vietā nākas saņemt vien aizrādījumus no otra bāzes funkcijas, kurai patīk pakritizēt.

Ilgus gadus mans labākais draugs bija Donkihots, iespējams, ka no šīs ilgstošās regulārās kopā būšanas viņš kļuva loģiskāks, es savukārt intuitīvāks, rezultāts - sk.rindkopu augstāk
2007.11.27. 15:25:13
Radošā funkcija gaida uzslavas, bet spoguļniekam tā ir vienaldzīga, un uzslavu vietā nākas saņemt vien aizrādījumus no otra bāzes funkcijas, kurai patīk pakritizēt.
Tās varētu būt Revīzijas attiecības
2007.11.27. 15:59:05
Līdzīgi, tikai
Revīzijā ir trakāk - Revizors ar savu vājo lomas funkciju jūtās pārāks par tavu radošo...
2007.11.27. 16:44:26
Spoguļattiecības + ilgstoša nepārtraukta mijiedarbība(piem. ģimene) -> nervi beigti, līdzīgi kā revīzijā...
Piem.
Dimā ar laiku arvien mazāk sāk novērtēt, cik labi Igo viņam taisa ēst, cik daudz dažādas derīgas un skaistas lietas sagādā.
Savukārt Igo arvien mazāk sāk novērtēt, cik mīļš un jauks ir viņa Dimā.


un vēl
aktivācija + ilgstoša mijiedarbība(piem.ģimene) -> nogurums un otra vajadzību nepietiekama izpilde, līdzīgi kā pasūtījumā...
MazS ZiloniS
Izgudrotājs(Dons Kihots)
2007.11.27. 20:40:36
Tad kaadaa veidaa aktiviziaacijas attieciibas var nosaukt par labveeliigaam gjimenes veidoshanai, ja nevar iztureet ilgstosho mijiedarbiibu? Varbuut vispaar nav saderiigu attieciibu.
Par spoguljattieciibaam varu teikt no pieredzes, ka nav taa kaa tu saki. Man abas maasa napaleone un klaida ljoti labi sadziivo kops beerniibaas un par beigtiem nerviem... Tie vairaak ir man
2007.11.27. 21:48:49
Jebkurās attiecībās reizēm otrs pakrīt uz nerviem..jautājums ir cik daudz.
Man ar draugu Haksliju nekas tamlīdzīgs nav. Vienkārši domāju esi Dostojevskis un tavs Draugs Dons kihots = revīzija tādēļ arī tā
Jo es ar pieļauju, ka varētu ar Donu kihotu normāli satikt..mērenās komunikācijas devās, bet ilgstošāk droši, ka rastos problēmas
2007.11.28. 09:42:13
Mazam Zilonim - aktivācijas attiecību apraksts:
www.bookap.by.ru/socionica/gulenco/gl18.shtm
Ģimenei nav pats labākais variants, ja nu vienīgi gadījumos, kad abi ir ļoti aizņemti un kopā pavada maz laika.


2007.11.28. 10:00:41
Aivim un Jolantai par darba attiecībām:
www.bookap.by.ru/socionica/gulenco/gl27.shtm
Общение не вызывает особого интереса, но поначалу присутствует уважение к партнеру. Через некоторое время обнаруживаете, что партнер оценивает вас довольно низко, не имея на то никаких оснований. Отвечая ему тем же, вы стремитесь как бы поставить его на место, доказав обратное.
2007.11.28. 12:27:09
Guļenko attiecību apraksti - ideāli Robespjēra attiecību apraksti, nav kur piesieties
Dostojevskis neesmu, jo savā būtībā neesmu ne korekts, ne pieklājīgs, ne tā (bla bla bla) tālāk.
2007.11.28. 12:56:45
Pasākumā, Tev varēja just ētiskumu, kaut arī sēdēji, klusu un tēloji Loģisko intravertu.
Kur sevī tu saredzi loģiķu, kādā jomā tā izpaužās?
2007.11.28. 14:10:24
Piemēram Socionikā.
Redzu sakarības.
Attiecību tabula man liekas vienkāršāka par reizrēķina tabulu.
Strukturāla domāšana.
Cenšos visus savus komentārus par jebkuriem tipiem balstīt uz modeli A, nevis aizspriedumiem vai dihatomām.
Radu pats savas teorijas, kas balstās uz iepriekš apgūto.
MazS ZiloniS
Izgudrotājs(Dons Kihots)
2007.11.28. 16:45:45
Zinu, ka sekojoshais jautaajums izklausiisies debiili un absoluuti nevietaa. Bet vai tu vari atbildeet kaapeec dazji maakonji ir balti un peleeciigi?
2007.11.28. 17:13:37
Q7:
1) Konflikts NERODAS no ievainojamās funkcijas aizskaršanas. Konflikts RODAS, kad ievainojamais atgrūž otra indivīda piedāvāto palīdzību. Un tā ir ievērojama atšķirība, kuru pienāktos katram intuitīvajam loģiskajam tipam ieraudzīt, ja kāds sevi par intuitīvi loģisko tipu grib uzskatīt.
2) Ievainojamo funkciju katram vajag attīstīt tik lielā mērā (un ne vairāk), lai respektētu sabiedrības normas. Standartu un normu nezināšana vai pavirša zināšana nav atbrīvojusi nevienu no atbildības.
3) Lai ko tu teiktu par Donkihota lomas ekstraverto sensoriku, Robespjēra ievainojamā ekstravertā sensorika pēc izpausmes ir vēl neadekvātāka - savu viedokli Robespjērs ir spējīgs aizstāvēt tikai ar pistoli vai citu ieroci tā vietā, lai izdarītu manipulāciju korektā formā. (Neba velti Maksimiliāns Robespjērs giljotīnu padarīja par normu savstarpēju attiecību kārtošanā.)
3) Viens no iemesliem, kāpēc es lietoju terminu "ekstravertā sensorika", ir saistīts ar to, ka termins "varas (gribas) sensorika" ataino tikai daļu no šī aspekta. Ekstravertā sensorika ir arī ģērbšanās stils, krāsu un formu izjūta, gatavība mobilizēties darbam, un šajā lauciņā Donkihoti var sniegt pietiekami daudz padomus Robespjēriem, lai pēdējie nestaigātu savos pelēkas krāsas uzvalkos vai neizteiksmīgas krāsas džinsenēs.
4) Dostojevski, tavai zināšanai, ne vienmēr ir tik ideāli, kā viņus apraksta. Pats zinu piemēru, ar kādu troksni aizgāja viena noliktavas pārzine Dostojevska, uztaisot ētisku skandālu, kura sekas uzņēmuma vadībai nācās risināt divas nedēļas. Cits gadījums: neapmierināta pircēja Dostojevska veikalā uz letes nometa ar troksni augļus un dārzeņus nepareiza koda un nepareizas cenas dēļ.
5) Es joprojām ceru sagaidīt kaut vienu normālu intravertās loģikas piemēru. Līdz šim tu vairāk esi izpaudis vairāk ekstravertās loģikas nekā intravertās loģikas. Pie tam savas teorijas Robespjērs rada nevis uz pieredzes pamata, bet uz jaunu iespēju un apstākļu apzināšanu.
[Turpinājums sekos]
2007.11.28. 17:16:30
Q7:
[Turpinājums]
Robespjēra radošā ekstravertā intuīcija ir ar + zīmi, tā cenšas aptvert maksimāli lielas kategorijas un neaprobežojas ar individuālu gadījumu izskatīšanu, atšķirībā no Dostojevska, kuram ir svarīgāk atlasīt no daudzām iespējām labāko.
6) Vai tu vari paskaidrot, kāpēc man ir tik elementāri atspēkot tavas hipotēzes?
  1 2 3 4 Nākamā >>